Připravujeme školy na povinnost vést elektronickou spisovou službu

Společnost HAiDA s.r.o. je nejen distributorem informačních systémů, ale zajišťuje také komplexní podporu. Mezi ní patří také soustavné prezenční i online školení. Právě možnosti online školení využila i mezinárodní česko-anglická ZŠ SQUARE.

Ze základní školy se našeho školení zúčastnila jejich zaměstnankyně paní Karolína Krupková.

Vzhledem k nastávající povinnosti škol vést elektronickou spisovou službu se proto přihlásila na online školení zaměřené právě na spisovou službu.

My jsme neváhali a sympatickou Karolínu jsme vyzpovídali.

Paní Krupková, řekněte našim čtenářům, jaké školení jste si vybrala?
Ve vaší nabídce mě zaujalo téma Pravidla vedení spisové služby pro školy a školská zařízení, proto jsem se rozhodla se ho zúčastnit.

Proč právě toto téma?
Ve svém zaměstnání chci na maximum využívat elektronickou spisovou službu. Stále jsem měla spoustu otázek, na které jsem nedostala odpověď při pročítání dostupných
materiálů. Také jsem si potřebovala ukotvit určité funkčnosti Elektronické spisové služby pro školy, abych mohla postupně tuto agendu předávat nové kolegyni.

Jak školení hodnotíte, bylo pro Vás přínosné?
Absolutně předčilo moje očekávání. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Zkušený přednášející Štěpán Drška nám srozumitelně vysvětlil všechny funkčnosti. Potěšila mě i nabídka s ním osobně vše prokonzultovat.

Upřednostňujete formu online vzdělávání, nebo je Vám příjemnější prezenční?
Více mi vyhovuje online školení, a to z důvodu, že pokud máte nějaký dotaz, můžete ho okamžitě napsat do chatu a nemusíte čekat. Také šetří můj čas, který bych trávila
cestováním.

Vaše škola používá vlastní postupy a vzdělává formou hry. Jak přistupujete k online výuce? Využíváte hojně IT technologie?
Hned při prvním uzavření škol jsme přešli od zadávání úkolů přes školní systém Edookit k online výuce prostřednictvím Microsoft Teams. A velice se nám tento nástroj osvědčil. Žáci měli možnost se alespoň na dálku spojit se svými spolužáky a vynahrazovali si tak ztrátu osobního kontaktu. Jinak při běžné výuce ve třídě používáme notebooky, tablety, interaktivní tabule.

Za společnost HAiDA s.r.o., Andrea Arnoldová.

škola_S.jpg

Karolína Krupková